Gölbaşılı Nar Üreticileri Dertli

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde nar üretimi yapan çiftçiler ürettikleri narı satamamaktan dertli.Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesine bağlı Ozan Köyü’nde çiftçilik yapan Mustafa Yüksel, ürettikleri narın pazar bulunmaması ve fiyatının...

Gölbaşılı Nar Üreticileri Dertli
Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde nar üretimi yapan çiftçiler ürettikleri narı satamamaktan dertli.

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesine bağlı Ozan Köyü’nde çiftçilik yapan Mustafa Yüksel, ürettikleri narın pazar bulunmaması ve fiyatının düşüklüğünden dolayı nar ağaçlarının yerine ceviz ve badem diktiklerini belirtti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Gölbaşı Ziraat odası Başkanı Özkan Yaşar, ilçede 460 dönümlük alan içerisinde nar yetiştirildiğini belirterek dönüm başına 2 ton ürün aldıklarını bunun ise toplamda yıllık olarak 900 ile 950 ton arasında değiştiğini belirterek şunları söyledi:

“İlçemizde büyük umutlarla dikilen nar ağaçlarından çiftçilerimizin büyük beklentileri vardı. Ama ürettiğimiz ürünün pazar payının olmaması ve geçen yıl kilosunu 1 liradan verdiğimiz narın bu yıl 35 ile 40 kuruş arasında Gaziantep'te komisyonculara veren üreticilerimiz para kazanamadıklarından dolayı nar ağaçlarının yerine ceviz ve badem ağacı diken çiftçilerimiz var. Büyüklerimizden çiftçilerimizin sıkıntılarına çare olmalarını istiyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48