Eğriçayı Parkı Yapımına Başlandı

Adıyaman Belediyesi, park çalışmaları kapsamında başlattığı projeleri bir bir hayata geçiriyor.Daha önce Belediye Başkanı Necip Büyükaslan’ın açıkladığı park projelerinden biri olan Eğriçayı Parkı’nın 1. etabına başlandı....

Eğriçayı Parkı Yapımına Başlandı
Adıyaman Belediyesi, park çalışmaları kapsamında başlattığı projeleri bir bir hayata geçiriyor.

Daha önce Belediye Başkanı Necip Büyükaslan’ın açıkladığı park projelerinden biri olan Eğriçayı Parkı’nın 1. etabına başlandı. Oldukça modern ve standartlara uygun olarak yapılacak olan Eğriçayı Parkı, 65 bin metrekare alan üzerinde oluşacak. 1. etap çalışmaları kapsamında yeşil alanlar, fitnes aletleri, oyun grupları, gösteri havuzu, 22 bin metrekare alan üzerine atletizm pisti, profesyonel atletizm pisti, basketbol sahası, yapay halı saha, sentetik halı saha, seyir terası, kamelyalar, gösteri havuzu, oturma bankları gibi daha birçok ayrıntı yer alacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Adıyaman Belediyesi olarak yeşile ve çevreye önem veren bir anlayışla çalıştıklarını dile getirerek, “Yeşil bir Adıyaman sloganıyla yola çıktık ve bu şekilde de yolumuza devam ediyoruz. Modern ve yaşanabilir bir kent oluşturabilmek için durmadan projeler üretiyoruz. İşte bu projelerden birisi de şehrimiz için çok önemli olan Eğriçayı Pakı. Kentimizin girişinde olan Eğriçayı bölgesinde oldukça büyük ve modern bir park yapımına başladık. Etaplar halinde yapacağımız bu önemli projemizin birinci etabına başlamış durumdayız. Parkımız standartlara uygun, modern bir şekilde hizmete sunulacak. İçerisinde birçok ayrıntı yer alacak. Yani vatandaşlarımızın rahat bir nefes alacağı ve de sosyal aktivitelere iştirak edeceği enfes mekân bir olacak. Birinci etabının bir an önce tamamlanması için yoğun bir gayretin içerisinde olacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48