Durak: "sözlü'yü Severim, Başarılar Diliyorum"

İçişleri Bakanlığınca hakkındaki soruşturmanın selameti nedeniyle 3,5 yıl önce Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden alınan Aytaç Durak, MHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü ile ilgili internet ortamında...

Durak:
İçişleri Bakanlığınca hakkındaki soruşturmanın selameti nedeniyle 3,5 yıl önce Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden alınan Aytaç Durak, MHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü ile ilgili internet ortamında yer alan sözlerin kendisine ait olmadığını bildirdi.

Durak, yaptığı açıklamada, MHP'nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü ve şahsıyla ilgili olarak kamuoyuna bazı yanlış bilgiler sızdırıldığını belirterek, "Kaynağını bilmediğim “Aytaç Durak beni destekliyor”, “Aytaç Durak: Benim veliahdım Sözlü’dür”, “Hüseyin Sözlü’yü kazandıramazsam gözüm açık gider” gibi internet ortamında dolaşan bu sözler bana ait değildir" dedi.

Durak, bu yanlış sözlerin aslının şöyle olduğunu kaydetti:

"6 ay kadar önce Yüreğir İlçe Yönetim Kurulu toplantısında “Sözlü’yü severim, başarılar diliyorum. Burhanettin Kocamaz, Mete Aslan, Hüseyin Sözlü bölgemizin başarılı ilçe belediye başkanlarındandır sözümü her zaman olduğu gibi tekrarlamıştım. Ayrıca, '6 ay sonra kamuoyu araştırması yaptırırım. Eğer, MHP’nin Sözlü ile Adana'da seçimi kazanamayacağını görürsem, hemşerilerimin çiğnenen demokratik haklarının geri alınması için gerekeni yaparım' demiştim. Bu doğrultuda, bugünlerde kamuoyu araştırması yaptırmamın ana nedeni de budur."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48