Akdeniz Ve Güney İlleri Wushu Şampiyonası

Osmaniye’de gerçekleştirilen Akdeniz ve Güney İlleri Wushu Şampiyonası’na Adana’dan 19 sporcuyla katılan Özgürspor Kulübü sporcularının tamamı madalya aldı.Özgürspor Kulübü ve Milli Takım Wushu Antrenörü Naim Yıldırım, Osmaniye’de...

Akdeniz Ve Güney İlleri Wushu Şampiyonası
Osmaniye’de gerçekleştirilen Akdeniz ve Güney İlleri Wushu Şampiyonası’na Adana’dan 19 sporcuyla katılan Özgürspor Kulübü sporcularının tamamı madalya aldı.

Özgürspor Kulübü ve Milli Takım Wushu Antrenörü Naim Yıldırım, Osmaniye’de tüm sporcuların özveriyle mücadele ettiklerini söyledi.

Osmaniye’de gerçekleştirilen müsabakada, Adana’nın yanı sıra, Gaziantep, Kilis, Kahramanmaraş,Şanlıurfa, Osmaniye illerinden toplam 200 kadar sporcunun katıldığı yarışmalarda Adanalı sporcuların başarısının dikkati çektiğini ifade eden Naim Yıldırım, şöyle devam etti:

“Kurulduğumuzdan bu yana, birçok Avrupa ve Dünya şampiyonu sporcuların çıkmasını sağladık. Sponsor kuruluşların desteği artıkça, başarılarımız da artacaktır. Güney İlleri turnuvası için aylardır sistemli çalışmanın yararını gördük. Turnuvada, 9 birincilik, 4 ikincilik ve 6 üçüncülük ile takım halinde ikinci olduk. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’ye teşekkür ederiz.”

Bu arada, turnuvada Adana’dan Kobraspor birinci olurken, ikinciliği Özgürspor, üçüncülüğü ise Adana Fırtınaspor ile Şanlıurfa Özcan Güngörspor kulübü paylaştı.

Özgürspor Kulübü’nden dereceye giren sporcuların isimleri şöyle:

"Minik-Yıldız kız ve erkekler: 35 kilo Samet Çetin, 35 kilo Nazime Tıraş, 38 kilo Aleyna Parsak, 41 kilo Zeynep Melda Tıraş, 52 kilo Sera Deran, artı 56 kilo İrem Parsak

Kızlar ve erkek gençler: 60 kilo Merve Yasin, 70 kilo Muhammed Osman Erganiş.

Büyük erkek: 70 kilo Muhammed Serkan Eren."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48