Adana’da Boks İl Seçmelerine 25 Sporcu Katıldı

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan 5 Ocak Stadyumu tribün altı boks salonun da gerçekleştirilen “Boks İl Seçmeleri”ne 25 sporcu katıldı.Boks Bölge Antrenörü Ercümend Erdoğan, hedeflerinin sık sık müsabaka...

Adana’da Boks İl Seçmelerine 25 Sporcu Katıldı
Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan 5 Ocak Stadyumu tribün altı boks salonun da gerçekleştirilen “Boks İl Seçmeleri”ne 25 sporcu katıldı.

Boks Bölge Antrenörü Ercümend Erdoğan, hedeflerinin sık sık müsabaka yaparak iyi sporcular yetiştirmek olduğunu ve buradan milli takıma sporcu kazandıracaklarını belirtti. Erdoğan, kulüplerin boksa önem vermesi gerektiğini belirterek, hedeflerinin boksu eski günlerine kavuşturmak olduğunu kaydetti.

Erdoğan, seçmelere toplam 25 sporcunun katıldığını ve kilolarında başarılı olan sporcuların 10-15 Kasım tarihleri arasında Aksaray ve 29 Ekim-3 Kasım’da Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yapılacak olan Türkiye Gruplar Şampiyona’sına gitmeye hak kazandıklarını ifade etti.

Türkiye Grup Şampiyonası’na gitmeye hak kazanan sporcular, 52 kiloda Sami Yıldırım, Emircan Atay 56 kiloda Serkan Girici, 60 kiloda Hüseyin Dündar, 64 kiloda Mustafa Mert Yıldırım, 75 kiloda Mert Tömek, İsmail Akdoğan, 81 kiloda İsmail Alma, Selim Narlı, 91 kiloda Kubilay Keklik ve Artı 91 kiloda Alparslan Yalnızyiğit oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48