Adana’da 1. Kademe Basketbol Antrenör Kursu Açılacak

Adana’da 1. Kademe (E) Kategorisi Basketbol Antrenör kursu açılacak.Basketbol Federasyonu İl Temsilcisi Rıza Öztürk, 1. Kademe Antrenör Kursu’nun 12-23 Kasım tarihleri arasında yapılacağını, kursa katılacak adayların en az lise mezunu,...

Adana’da 1. Kademe Basketbol Antrenör Kursu Açılacak
Adana’da 1. Kademe (E) Kategorisi Basketbol Antrenör kursu açılacak.

Basketbol Federasyonu İl Temsilcisi Rıza Öztürk, 1. Kademe Antrenör Kursu’nun 12-23 Kasım tarihleri arasında yapılacağını, kursa katılacak adayların en az lise mezunu, sağlığı antrenörlük yapmaya elverişli, Spor Genel Müdürlüğü’nden 6 aydan fazla ceza almamış olması gerektiğini söyledi.

Öztürk, adaylara Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanı Kamil Uzun tarafından teori olarak “Antrenör ve Etik Değerler” anlatılacağını, ayrıca uluslararası oyun kurallarının yanı sıra beceri öğrenimi, spor psikolojisi, yetenek seçimi ve ilkeleri, spor anatomisi, sporda öğretim yöntemleri, sporcu sağlığı ve beslenmesi, sporda ölçme değerlendirme, sporda yönetim ve organizasyon, özel ve genel antrenman bilgisi derslerin verileceğini kaydetti.

Kursta, Milli takım antrenörlerinden Cem Çağal ile aynı zamanda Adana Botaş'ın Antrenörü olan Aziz Akkaya’nın da adaylara uygulamalı olarak teknik, taktik konusunda bilgi aktaracağını ifade eden Öztürk, kurs sonunda adayların yazılı ve sözlü sınavlardan geçirileceğini belirtti.

Öztürk, kursa katılacak adayların Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Servisi ile Menderes Spor Salonu içinde bulunan Basketbol İl Temsilciliğine dilekçe ile başvurmaları gerektiğini kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48