Adana Bugiad’tan Vali Coş’a Ziyaret

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, sivil toplum kuruluşlarının demokrasinin olgunlaşması ve kurumsallaşmasında önemli rol oynadığını söyledi.Vali Hüseyin Avni Coş, Adana Burç Mezunları Girişimci İş Adamları Derneği (Adana BUGİAD) Yönetim...

Adana Bugiad’tan Vali Coş’a Ziyaret
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, sivil toplum kuruluşlarının demokrasinin olgunlaşması ve kurumsallaşmasında önemli rol oynadığını söyledi.

Vali Hüseyin Avni Coş, Adana Burç Mezunları Girişimci İş Adamları Derneği (Adana BUGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Emrah İlbilgi, Başkan Yardımcısı Abdullah Abacı, Serhat Gündüz, Hakan Güzel, Hasan Abacı ve Özel Burç Vural Liseleri Müdürü Mustafa Gürhan’ı makamında kabul etti.

Demokrasinin olgunlaşmasında sivil toplum kuruluşlarının önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen Vali Hüseyin Avni Coş, “STK’lar toplumsal konularda halkın beklentilerini ve ihtiyaçlarını doğru bilmeli ve aktarmalı. Demokrasinin olgunlaşması ve kurumsallaşmasında STK’ların etkinliği önemli rol oynar” diye konuştu.

“İşinizden, gücünüzden zaman ayırıp dernek işleri ile uğraşarak büyük bir fedakarlık örneği gösteriyorsunuz” diyerek, Adana BUGİAD yönetimini gayretlerinden dolayı tebrik eden Vali Coş, “Birlikte iş yapma kültürünün gelişmesi ekonomik anlamda da fayda verir. Maddi, manevi toplumsal işlerinizde çok çalışmanız lazım. Başarılarınız daim olsun” dedi

Burç Okulları’nın 1999 yılından bu yana mezun verdiğini belirten Adana BUGİAD Başkanı Emrah İlbilgi de, amaçlarının; mezunları bir araya getirip ufkunu açarak ekonomiye katkı sağlamalarına yardımcı olmak olduğunu ifade etti.

Burç Okulları’ndan mezun olan iş adamı sayısının 144 olduğunu ve her yıl bu sayının yeni mezunlar ile arttığını kaydeden Başkan İlbilgi, “Mezunlarımızın bir çoğu üniversite eğitimine devam ediyor. İş hayatına atılan üyelerimiz için seminerler, yurtdışı gezileri ve mesleki eğitimler düzenliyoruz. Bu kapsamda Kuzey Irak’a iş gezisi düzenledik. Üretim yapan firmalarımız burada bayilikler verdiler. TUSKON’dan aldığımız güçle evrensel, uluslararası bir dernek olma yolunda ilerliyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48