banner42

Talas’ta Temiz Ve Kolay Kurban Kesimi

15 Ekim 2013 Salı 17:39

Kurban Bayramı’nda tüm tedbirlerin alan Talas Belediyesi, Yenidoğan, Harman ve Mevlana mahallesinde ki kapalı semt pazarında oluşturulan kurban kesim yerlerinde vatandaşlara kolaylık sağladı. Zabıta, veteriner hekim ve belediye ekiplerinin hazır...

Talas'ta Temiz Ve Kolay Kurban Kesimi

Kurban Bayramı’nda tüm tedbirlerin alan Talas Belediyesi, Yenidoğan, Harman ve Mevlana mahallesinde ki kapalı semt pazarında oluşturulan kurban kesim yerlerinde vatandaşlara kolaylık sağladı. Zabıta, veteriner hekim ve belediye ekiplerinin hazır bulunduğu kurban kesim yerlerinde vatandaşın kurbanını kolay kesmesi için geçtiğimiz yıllarda uygulamaya konulan calaska sistemi bu sene de devam ettirildi.

Bayram namazını Dedeoğlu Camii’nde kılan Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, vatandaşlarla bayramlaştıktan sonra Cemil Baba, Yenidoğan ve Mevlana Kapalı Semt pazarlarındaki kurban kesim yerlerini gezdi. Burada da vatandaşların tek tek bayramını kutlayan Başkan Yıldırım, 3 kesim yerinde isteyen vatandaşların kurbanını ücretsiz traktörlü calaska sistemiyle kestiğini belirterek, “Hemşerilerimin ve İslam aleminin Kurban Bayramını tebrik ediyorum. Kurban Bayramı yerel yönetimler için iş bayramıdır. 3 mahallemizde ki kapalı semt pazarında kurban kesim hizmetini sürdürüyoruz. Traktörlü calaska sistemiyle vatandaşımızın kurbanını kolay, zahmetsizce ve ücretsiz olarak kesiyoruz. Diğer taraftan su ve temizlik hizmeti için de personelimiz seferber durumda. Vatandaşlarımızdan özelikle kesim yerleri dışında kurbanlarını kesmemelerini istiyoruz. Çünkü insan sağlığı ve çevre temizliği çok önemli. Karşılıklı yardımlaşmayla bayramımızı geçirmeliyiz. Ayrıca şehrimize ve inancımıza yakışır bir temizlikle bayramımızı yapmalıyız. İnşallah kazısız ve belasız şekilde nice bayramlara erişiriz” diye konuştu.

Kurbanlarını belediyenin her yıl ücretsiz olarak uygulamaya koyduğu traktörlü vinç sistemiyle kolayca ve ücretsiz şekilde kesen vatandaşlar, Başkan Yıldırım’a teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler
banner37

Yorum Gönder