banner42

Bakan Yıldız Melikgazi Sosyal Ve Spor Tesislerini Gezdi

14 Ekim 2013 Pazartesi 16:15

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Melikgazi Belediyesinin yaptığı Sosyal ve Spor Tesisleri gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.Yıldırım Beyazıt mahallesinde inşa edilen Sosyal ve Spor Tesislerini, Enerji ve Tabii...

Bakan Yıldız Melikgazi Sosyal Ve Spor Tesislerini Gezdi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Melikgazi Belediyesinin yaptığı Sosyal ve Spor Tesisleri gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Yıldırım Beyazıt mahallesinde inşa edilen Sosyal ve Spor Tesislerini, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Öksüzkaya, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız ve AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz gezerek yapılan işler hakkında bilgiler aldı. Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, kapalı semt pazaryerinin yanı sıra çok amaçlı Sosyal ve Spor Tesisleri ile mahallenin çehresinin değiştiğini, her iki tesisin mahallenin sosyal etkinliğine canlılık katacağını belirtti. Yıldırım Beyazıt mahallesindeki kapalı semt pazaryerinin haftanın bir günü semt pazarı olarak hizmet verdiğini ancak bu pazaryerinin kapalı otopark, basketbol sahası, kurban kesim yeri hatta düğün alanı olarak hizmet verdiğini ifade eden Büyükkılıç,“Yıldırım Beyazıt mahallesi kentsel dönüşüm projemizin ilk başlatıldığı mahalledir. Bundan 15 yıl önce gecekondu semti olarak olan mahallede gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm Projesi ile bugün çok katlı binaları, sağlıklı ve her türlü konfora sahip bir mahalledir. Bugün bu mahalle kentsel dönüşümde örnek gösterilmektedir. Mahalle her geçen gün planlı bir şekilde büyüyen mahallemizdir. Çok katlı binaların artması ile nüfusu da artmıştır. Gelişen ve artan nüfusa istinaden mahallenin ihtiyaçları da değişmektedir. Eskiden yol ve asfalt isteyen mahalleliler şimdi sosyal ve spor tesisi, semt Pazar yerleri, çocuk oyun alanları, açık alan fitness aletleri, basketbol sahası gibi isteklerde bulunmaktadır. Bu da Melikgazi Belediyesinde hizmet çıtasının ve hizmet kalitesinin bir ifadesidir” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler
banner37

Yorum Gönder