banner42

Tekstil Fabrikasında Korkutan Yangın

24 Şubat 2015 Salı 17:07

Tekstil Fabrikasında Korkutan Yangın

Tekstil Fabrikasında Korkutan Yangın

Konu ile ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: ‘’24 Şubat 2014 Salı günü saat 05.12’de İtfaiye Komuta Merkezi’mize Pazarcık İlçesi’nde bulunan bir tekstil malzemesi geri dönüşüm fabrikasında yangın çıktığı bilgisi ulaşmıştır. Pazarcık İlçesi İtfaiye Grubumuz 4 dakika içinde olay yerine ulaşarak ilk müdahaleye başlamış, akabinde eş zamanlı olarak Narlı İtfaiye Grubu ve merkezde bulunan 8 gruptan 15 araç ve 35 itfaiye eri takviye olarak gönderilmiştir. 1000 metrekare kapalı alan üzerine kurulu fabrikada geri dönüşüm tekstil malzemelerinin yanmakta olduğu, alevlerin pamuk balyalarına doğru yayılma eğilimi gösterdiği ve bitişikte pamuk balyalarının bulunduğu ikinci bir depo olduğu, bu deponun yüksek risk altında olduğu değerlendirilmiştir. İtfaiye erlerinin farklı noktalardan yaptığı yoğun müdahale sonucu alevlerin fabrika içindeki balyaların olduğu bölüme ve bitişikteki pamuk balya deposuna sıçraması engellenmiştir.

Yangın saat 09.30’da kontrol altına alınmış olup, soğutma çalışmaları ise saat 13.00’e kadar sürmüştür. Hangi nedenle çıktığı henüz belirlenemeyen yangında herhangi bir can kaybı yaşanmazken, fabrikadaki tekstil malzemelerinin bir bölümü hasar görmüştür.’’

Yapılan açıklamada ayrıca; Merkez İtfaiye Grubu’nun saat 06.12’de Kahramanmaraş-Gaziantep karayolu 5. Kilometrede bulunan başka bir tekstil fabrikasındaki yangına 3 dakika içinde ulaşarak üç araç ve 10 personel ile hızlı müdahale ederek söndürdüğü ve 06.45’te grubuna döndüğü ettiği ifade edildi.


Maraş Haber (Marashaber.com.tr)
banner37

Yorum Gönder