banner39

banner36

banner48

banner40

banner42

Kadın Girişimciden Yayla Turizmine Yatırım

05 Şubat 2015 Perşembe 11:55

Kahramanmaraş'ta kadın girişimci KOSGEB'in desteği ile Başkonuş Yaylasına 5 km uzaklıkta bulunan Suluyayla Köyünde, aynı anda 5 ailenin kalabileceği 20 yataklı apartı (pansiyon) hizmete açtı.

Kadın Girişimciden Yayla Turizmine Yatırım
Foto galeriye git   Kahramanmaraş'ta kadın girişimci KOSGEB'in desteği ile Başkonuş Yaylasına 5 km uzaklıkta bulunan Suluyayla Köyünde, aynı anda 5 ailenin kalabileceği 20 yataklı apartı (pansiyon) şehrin yorucu ve stresli yaşam şartlarından uzakta, mis gibi yayla havasında, tatil yapmak isteyenler için hizmete açtı. 


Suluyayla Çınar Pansiyon ismiyle hizmet veren işletmenin 
Her odasının içerisinde; lavabo, wc, duş, duşlarda yaz kış sıcak su imkanı ve mutfak, Mutfakta 6 kişilik yemek için tabak, kaşık, çatal, tencere vs. seti, Çift Kişilik Baza, Çift Katlı Ranza, LCD TV ve Merkezi Çanak Sistemi, Kütüphaneli Bilgisayar ve Çalışma Masası, Elbise Dolabı, Komidin, Mini Buzdolabı, Set Üstü Dörtlü Ocak ve Tüpü, Aspiratör, Kablolu Kablosuz (Wireless) İnternet Sistemi, Ortopedik Yataklar ve Ortak Kullanım Alanında Çamaşır Makinesi, Ütü ve Masası ile Elektrikli Süpürgenin mevcut olduğu bildirildi.

 

Odalarda gerekli olan tüm malzemelerin olduğunu belirten KORKMAZ, evinizdeki konforu 1850 rakımlı SULUYAYLA'da yaşamanın ayrıcalığını yaşamanızı tavsiye ederiz dedi.

 

Pansiyon yanında ayrıca bir alabalık üretim çiftliğinin olduğunu belirten girişimci, bölgede yatırımların henüz yeni başladığı için en yakın lokantanın 5 km uzaklıktaki Başkonuş yaylasında bulunduğunu, işletmede kış dönemi için hafta içi kendin pişir kendin ye usulü hizmet verildiğini, hafta sonları ve yaz tatillerinde sipariş üzerine her türlü yemeğin ikram edildiğini belirtti

 

Kahramanmaraş'ın bölgedeki diğer illere göre yaylalarının çokluğuna değinen girişimci Sariye KORKMAZ, ilimizde Yavşan, Başkonuş, Suluyayla, Yedikuyu, Kazma, Kozludere ve Bertiz Yaylaları gibi bir çok yaylasının olduğunu, ancak bu yaylaların yeterince değerlendirilmediği ve tanıtımının yapılmadığı için ilimizdeki turizm gelirlerine çok da katkısının olmadığını belirtti.


Tanıtımının yapılamamasının önündeki en önemli engelin bu yaylalara yeterince yatırımın yapılamadığından kaynaklandığına ve sayılan tüm yaylaların ortak ve en önemli sorununun da ulaşım olduğuna değinen KORKMAZ, yetkililer bu yaylaların ulaşım sorununu çözdüklerinde yatırımcı buralara arap porno daha fazla yatırım yapacak, dolayısıyla ilimizdeki hem iş ve istihdam imkanı artacak, hem de ilimizin turizm gelirlerinden alacağı pay daha da yüksek olacaktır dedi.

Bu bağlamda Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatih Mehmet ERKOÇ'un seçim beyannamesinde yayınladığı ve seçim vaadleri arasında olan "Andırın Yol Kısaltma Projesi" başlığıyla tanıtımı yapılan Yeniyapan Köyü ile Demrek Köyü arasına yapılacak olan köprüye değinen KORKMAZ, bu köprü yapıldığında şehrimizin en büyük yaylası olan Başkonuş Yaylasının şehre uzaklığının 50 km 'den 35 km'ye düşeceğini dolayısıyla şehrin yorucu ve stresli yaşantısından insanımızın hafta sonları da olsa dinlenebilecekleri yerlere ulaşımın daha da kolay olacağını bildirdi.


Kadın girişimci Sariye KORKMAZ, "yaylada tatil yapmak isteyen, alternatif turizmi seven misafirlerimizi pansiyonumuza bekliyoruz. Pansiyonumuz bölgede ve kendi alanında ilk  olması nedeniyle bazı eksiklikler olabilir. Görüş ve Önerilerinizi, beklentilerinizi, isteklerinizi www.suluyaylapansiyon.tr.gg adresinin iletişim sayfası aracılığı ile bize iletirseniz hizmet kalitemiz her geçen gün artacaktır" dedi.


Maraş Haber (Marashaber.com.tr)
banner37

Yorum Gönder