banner42

Başkan Fatih Mehmet Erkoç'dan “Kahramanlık” Ünvanı Verilişinin 42.yıldönümü Mesajı

04 Şubat 2015 Çarşamba 14:29

Başkan Fatih Mehmet Erkoç'dan “Kahramanlık” Ünvanı Verilişinin 42.yıldönümü Mesajı

Başkan Fatih Mehmet Erkoç'dan 'Kahramanlık” Ünvanı Verilişinin 42.yıldönümü Mesajı
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, milli iradenin temsilcisi TBMM'nin, Maraş'ı 7 Şubat 1973 tarihinde ''Kahramanlık'' payesi ile ödüllendirerek, büyük mücadeleler sonucu kazandığı zaferi destanlaştırdığını söyledi.
Başkan Erkoç, Maraş'a ''Kahraman'' unvanı verilmesinin 42. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, tarih sahnesinden silinmek istenen Türk milletinin başlattığı milli mücadele hareketiyle bağımsızlık yolunda destansı başarılara imza attığını belirtti. Bu başarıların en önemlilerinden birinin Maraşlılar tarafından gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Erkoç, mesajında şunları kaydetti:
''Günlerce süren mücadeleden sonra Maraşlılar, küçüğünden büyüğüne silaha sarılarak tek yürek halinde bütün gücünü ortaya koymuş ve kendisini yok etmek isteyen düşmana karşı zafer kazanmıştır. Maraş kazandığı başarılarla 'kendini kurtaran şehir' unvanını elde etmiş, bununla yetinmemiş çevre illerin yardımına koşarak milli dayanışmanın en güzel örneklerinden birini de sergilemiştir. Milli iradenin temsilcisi Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, Maraş'ı 7 Şubat 1973 tarihinde 'Kahramanlık' payesi ile ödüllendirerek, bu onuru ebedileştirmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle Maraş'a 'Kahramanlık' unvanı verilmesinin yıl
dönümünü kutluyor, bugün huzur, barış ve kardeşlik dolu bir toplumda yaşamamıza vesile olan şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.”
Maraş Haber (Marashaber.com.tr)
Anahtar Kelimeler
banner37

Yorum Gönder