banner39

banner36

banner48

banner40

banner42

KAHRAMANMARAŞ'TA ÖZEL KENTSEL DÖNÜŞÜM

14 Mayıs 2015 Perşembe 23:15

Kahramanmaraş ve çevre illerde yol, bina, parke taşı, köprü ve kanal inşaatı üzerine iş yapan Karaköse İnşaat Ltd. Şti. Kahramanmaraş'ta kentsel dönüşümde biz de varız diyerek bir çok noktada "Özel Kentsel Dönüşüm"ü başlattığını duyurdu.

KAHRAMANMARAŞ'TA ÖZEL KENTSEL DÖNÜŞÜM
Foto galeriye git  Kahramanmaraş ve çevre illerde yol, bina, parke taşı, köprü ve kanal inşaatı üzerine iş yapan Karaköse İnşaat Ltd. Şti. Kahramanmaraş'ta kentsel dönüşümde biz de varız diyerek bir çok noktada "Özel Kentsel Dönüşüm"ü başlattığını duyurdu.

Karaköse İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Adem KARAKÖSE yaptığı açıklamada;

"Daha önce Kahramanmaraş Merkez ilçesinde 3 mahalle riskli alan olarak kabul edilmişti. 06/02/2013 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren kanun ile Kahramanmaraş’ın Merkez ilçesine bağlı Gayberli, Hacı Bayram Veli ve Malik Ejder mahalleleri riskli alan olarak kabul edildiği açıklanmıştı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 08/01/2013 tarihli ve 92 sayılı yazısı üzerine, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunun 2’nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 28/01/2013 tarihinde Kahramanmaraş'ın Gayberli, Hacı Bayram Veli ve Malik Ejder mahallelerinin kentsel dönüşüm kapsamında yıkım yapılacağını kararlaştırmıştı.

Geçtiğimiz aylarda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gayberli Mahallesindeki konutları kentsel dönüşüm kapsamında kamulaştırarak yıkımlarını gerçekleştirdi.

Çevre ve Şehircilik bakanlığının kentsel dönüşümle ilgili televizyon kanallarında yayınladığı "Kentsel dönüşümle afetlere hazır Türkiye" başlıklı kamu spotları halkımızı olumlu yönde etkiledi" diyerek kentsel dönüşümün ilimizdeki geçmişteki serüveni ve mevzuatı hakkında bilgiler verdi.

KARAKÖSE "Özel Kentsel Dönüşüm" hakkında da geniş bilgi verdi. Özellikle kentsel dönüşüm hakkında bilgi ve bilinç sahibi olan halkımızın artık devletin bu işe el atmasını beklemeden aynı apartmanda oturanların ya da gece kondu bölgesinde oturanlar aralarında anlaşarak binalarının risk durumunu öğrenmek için "bina risk testi" yaptırdıklarını söyleyen Karaköse İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Adem KARAKÖSE, evlerinin riskli olduğunu gören vatandaşımız bir müteahhit ile anlaşarak devletten de destek ve kredi alarak gönüllü olarak "Özel Kentsel Dönüşüm" ü başlattıklarını söyledi.

İlimizde ve çevre il ve ilçelerde bir çok noktada konut sahipleriyle anlaştıklarını söyleyen KARAKÖSE; "çok kısa sürelerde evleri teslim ederek eski ve riskli evlerdeki vatandaşımızı daha ferah ve sağlam yapılarda oturmalarını sağlıyoruz" dedi.

"Özel Kentsel Dönüşüm" hakkında bilgi alıp eski ve riskli yapılarından kurtulmak isteyen vatandaşlarımızı Orman Bölge Müdürlüğü kavşağından Abdulhamithan Camiine çıkan çevre yol üzerindeki Kocabeyli Camii yanındaki şirket merkezlerine beklediklerini söyleyen Karaköse İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Adem KARAKÖSE; "Can maldan daha önemli, sağlıklı ve ferah binalarda oturmak herkesin hakkı" diyerek evlerini kentsel dönüşümde yenilemek isteyenleri şirket merkezine davet etti.


Maraş Haber (Marashaber.com.tr)
banner37

Yorum Gönder